Amazon Satış Yapma - Sorunsuz E-Ticaret 41 Yıllık Tecrübe
 
Pazartesi - Cumartesi09:00 - 18:00
İstanbul OfisMecidiyeköy Yolu Cad. Trump Towers No:12 Kule:1 Kat:18/1801
Bizi Takip Edin
Nova Group Tv

Amazon Satış Yapma - Sorunsuz E-Ticaret

18 Mayıs 2020by Abdullah Bilici0

AMAZON SATIŞ

Amazon satış yapma ile ilgili yazımızı okumadan satış yapmaya başlamayın.Bireysel veya şirketiniz aracılığı ile amazon’da satış yapabilirsiniz. Amazon’da şirket aracılığı ile satış yapmanız markanız açısından önemli olduğu gibi birçok avantajlara da sahiptir.  Şirketiniz yok ise hedef aldığınız pazara yönelik olarak en avantajlı ülkede şirket kurmanız, kuruluştan sonra ise muhasebe sisteminin kurulması, gerekli banka hesaplarını açmak gibi işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Her şeyden önce satış yapabilmeniz için amazon satış hesabı açma gerekir.

amazon

Amazon Satış Yapma

Amazon satış yapma şirketinizi kurduktan sonra şirketiniz için veya bireysel olarak hesap açılışından sonra başlayan bir süreçtir. Amazon satış yapma işlemi için birçok belgeye ihtiyacınız olduğu gibi bu süreçte bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

Amazon’da yapacağınız pazar ve ürün tercihi için iyi bir pazar araştırması yapmanız gereklidir. Eğer pazar ve ürün araştırmasını iyi yapmazsanız bu durum iyi bir strateji oluşturamamanız anlamına gelecektir. Çünkü pazar araştırması seçeceğiniz üründen başlayarak, maliyet, fiyat gibi birçok stratejinizde etkileyecektir.

Tüm bu aşamaları geçtikten sonra gerekmesi halinde ürünlerinize uygun sertifikasyon işlemlerini yaptırmanız, ürünlerin barkotlaması için gerekli belgeleri temin etmeniz gereklidir. Ayrıca markanızın tescil edilmesi hususu da çok önemlidir.

amazon satış yapma

Amazon’da ürünlerinizi satabilmeniz için ürünlerinizi listelemeniz gerekmektedir. Listeniz ne kadar iyi olursa ürününüz alıcılar tarafından daha iyi algılanabilecektir. Amazon’da listelemenin bir önemi de ürün fotoğrafının özelliklerinde ve yapılacak SEO çalışmaları sonra elde edilecek kelimelerde gizlidir.

Amazon’da satış yaparken envanter altyapısının kurulması gereklidir. Ayrıca ürünleriniz için Amazon platformunda vereceğiniz reklamlar en önemli hususlardan biridir. Amazonda bütçenize uygun doğru reklam stratejisi kurmak gereklidir. Aksi durumda gereksiz bir harcama yapıyor olabilirsiniz. Bunun yanı sıra önemli olan diğer süreçleri kısaca trafik analiz ve satın alma süreçleri, pazarlama konusunda outsource alınması, başabaş noktasının tespiti ve satış/lansman planı uyumu şeklinde sıralayabiliriz.

Amazon’da hukuki ve/veya suspend süreçleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz (açılış, ASIN, listeleme, fikri mülkiyet ve ilişkili hesap suspendi vs.). Suspend süreçleri çoğunlukla zorlayıcı ve giderilmesi zor olan süreçlerdir.Ayrıca Amazon’da pazarlama ve satış süreçlerinizi devlet teşvik, fon ve kredi Süreçleri ile desteklemeniz size faydalı olacaktır.

Amazon hesap ücretinin yanı sıra satışlarınızdan, satış türlerine göre değişiklik gösteren sizden belli ücretler almaktadır.

Sonuç olarak Amazon’da satış yapmak, amazon satış hesabı açma dan başlayan birçok özellikli süreci ve teknik bilgiyi içermektedir. Eğer  iyi bir tespit ile baştan uca güçlü ve kurumsal bir organizasyon yapısına sahip olursanız sürecin size e-ticaret ve sektörel anlamda getireceği başarı kaçınılmaz olacaktır.

Abdullah Bilici

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İletişimWorld E-Trade Bridge
World E-Trade Bridge bir Nova Group Holding iştirakidir.
OfislerimizNerelerdeyiz
https://worldetradebridge.com/wp-content/uploads/2020/04/img-footer-map_ozel-1.png
Sosyal Medya HesaplarımızBizi Takip Edin
Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz
İletişimWorld E-Trade Bridge
World E-Trade Bridge bir Nova Group Holding iştirakidir.
OfislerimizNerelerdeyiz
https://worldetradebridge.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Sosyal Medya HesaplarımızBizi Takip Edin
Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz